تعمیرات ماشین لباسشویی

رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی و تعمیر آنها

ممکن است مشکلات متداولی برای ماشین لباسشویی شما ایجاد شود، که می تواند به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده باشد یا مشکلی مثل نشتی آب ماشین و جمع شدن آن در زیر دستگاه پیش آید. رفع کردن برخی از این مشکلات آسان است، اما برخی دیگر نیاز به تشخیص دقیق و انجام تعمیرات تخصصی دارد. به هر حال، در اکثر موارد، خودتان به راحتی می توانید، علت مشکل را شناسایی کرده  و به تعمیر ماشین لباسشویی خود بپردازید. در صورتی که بتوانید، به موقع عیب ماشین لباسشویی خود را برطرف کنید، از وقوع مشکلی بزرگتر جلوگیری می کنید. در این مقاله مجاز تعمیرگاه، لیستی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی  و نحوه رفع آنها را گردآوری کرده ایم.

فهرست مطالب این صفحه

9 مشکل متداول در تعمیرات ماشین لباسشویی

 1. ماشین لباسشویی روشن نمی شود
 2. تخلیه آب دستگاه به خوبی صورت نمی گیرد
 3. لباسشویی نمی چرخد و / یا همزن آن کار نمی کند
 4. ماشین لباسشویی نشتی آب دارد
 5. دستگاه مواد شوینده را به خوبی در مخزن پخش نمی کند
 6. ماشین، لرزش و تکانهای شدیدی دارد
 7. دستگاه سر و صدای زیادی ایجاد می کند
 8. بوی نامطبوع ماشین لباسشویی
 9. ماشین، چرخه شستشو را به پایان نمی رساند

نحوه تعمیر ماشین لباسشویی

هنگام کار بر روی دستگاه های برقی، در وهله اول، رعایت ایمنی باید دغدغه اصلی شما باشد. قبل از شروع عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی خود، آن را از برق جدا کنید.

1- ماشین لباسشویی روشن نمی شود

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود، شاید با استفاده از یک راه حل ساده، بتوانید این مشکل را رفع کنید. راه حل های زیادی وجود دارد، که بکارگیری آن می تواند دشوار باشد. اما بهترین مکان برای شروع تعمیر ماشین لباسشویی، بررسی منبع تغذیه الکتریکی دستگاه است.

برق

اولین چیزی که باید بررسی کنید، این است که ببینید آیا برق وارد ماشین می شود یا خیر. به این منظور، از مولتی متر جهت تست ولتاژ خروجی کمک بگیرید. اگر پس از تست، متوجه شدید که برق وارد دستگاه نمی شود باید تابلو برق خانگی را چک کرده تا ببینید که آیا بریکرهای مدار قطع شده یا خیر. اگر قطعی وجود نداشت، اما خروجی مدار نیز “گرم” نباشد، احتمال دارد مشکل از خود خروجی مدار باشد. بنابراین، بریکر را قطع کرده و با یک برقکار واجد شرایط تماس بگیرید تا خروجی را تعویض کرده و علت را شناسایی نماید.

موتور

اگر موتور ماشین لباسشویی شما بیش از حد گرم شود، دستگاه خاموش شده تا بتواند قبل از راه اندازی مجدد، خنک شود. اگر این مشکل یک یا دوبار اتفاق بیفتد، نمی تواند مسئله جدی باشد، اما اگر دائماً موتور ماشین شما بیش از حد گرم می شود، شناسایی علت این اتفاق بسیار اهمیت دارد.

سوئیچ درب

طراحی ماشین های لباسشویی به گونه ای است که زمانی که درب دستگاه باز است، ماشین کار نمی کند. سوئیچ درب یک قطعه پلاستیکی کوچکی است که در زیر درب دستگاه واقع است. برای فعال شدن سوئیچ، باید درب ماشین بسته شود. جهت تعمیر ماشین لباسشویی، بررسی کنید که این سوئیچ، در وضعیت مناسبی قرار دارد یا خیر.

دستگیره تایمر

بعضی از مدل های ماشین لباسشویی که دارای گرافیک صفحه کنترل هستند به دستگیره تایمر نیاز دارند. اگر دستگیره به خوبی تنظیم و تراز نباشد، دستگاه کار نمی کند. کافی است برای بررسی این مسئله، تایمر آن را جلو بکشید و مجدداً ماشین را راه اندازی کنید.

2-تخلیه آب دستگاه به خوبی صورت نمی گیرد

مشکلات مربوط به تخلیه آب لباسشویی، می تواند به دلایل ساده ای مانند گرفتگی و مسدود شدن شیلنگ تخلیه یا دلایل پیچیده تری مثل خرابی پمپ باشد.

شیلنگ تخلیه

در بسیاری از موارد، ممکن است علت تخلیه نشدن آب دستگاه، گرفتگی شیلنگ تخلیه نباشد. به منظور تعمیر ماشین لباسشویی، شلنگ را جدا کرده و آن را از نظر مسدود شدن بررسی کنید. می توان از یک شلنگ دیگر استفاده کرد و آب را با فشار زیاد از شلنگ تخلیه عبور داد تا اجسام سرسخت از آن خارج گردد.

در اینجا برخی از موارد دیگری که باید بررسی شود عبارتند از:
 • شلنگ تخلیه را چک کنید تا دچار پیچ خوردگی یا خمیدگی نشده باشد.
 • فیلترهای پرزداری که ممکن است در شیلنگ تخلیه یا روی آن وجود داشته باشد، را بررسی کنید.
 • آیا مشکلی در سیستم فاضلاب خانه شما وجود دارد؟
 • شیلنگ تخلیه باید از سطح آب موجود در وان تخلیه، بالاتر قرار داشته باشد.
 • آیا قطر لوله حداقل 5/3-5/2 سانتی متر است؟
 • آیا شلنگ تخلیه درون استند پایپ، آب بندی و درزگیری شده است؟
 • طول استند پایپ باید کمتر از 5/2 متر باشد.

پمپ تخلیه

اگر مطمئن نیستید که پمپ تخلیه شما مسدود شده است یا نه، باید دیگ ماشین را تخلیه کرده و سپس شیلنگ ها را جدا کرده و آنها را از نظر وجود اشیا خارجی بررسی کنید. ورودی پمپ را نیز چک کنید. ممکن است لازم باشد، پمپ را از ماشین جدا کرده تا راحتتر بتوانید آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل از پمپ دستگاه باشد،  ممکن است موتور همچنان کار کند تا بتواند پمپ را بچرخاند. در این وضعیت، اگر پمپ دارای تسمه است، تسمه می سوزد یا ممکن است پاره شود، حتی احتمال شکستن قرقره آن نیز وجود دارد. در صورتی که، موتور در این شرایط همچنان به کار خود ادامه دهد، با ایجاد کشش و فشار روی تسمه، می تواند اوضاع را بدتر از این کند. که این امر می تواند سبب توقف و از کار افتادن موتور شود.

این احتمال نیز وجود دارد که بلبرینگ های روی پمپ از کار افتاده باشد یا ممکن است درون آن یک قلم، سکه یا جوراب گیر کرده باشد. احتمال شکستگی پره های پروانه پمپ نیز وجود دارد. در اکثر موارد، جهت تعمیر ماشین لباسشویی، تعویض پمپ نیز می تواند مشکل را حل نماید.

اشیاء خارجی

اگر بین سبد و دیگ ماشین لباسشویی و یا در پمپ آن وسایلی مانند جوراب، قلم و سکه قرار بگیرد، سبب کاهش قدرت تخلیه صحیح ماشین یا توقف آن می گردد. جهت دسترسی به وسایلی که گیر کرده اند، باید کابین دستگاه را باز کنید.

مواد شوینده

اگر بیش از حد از مواد شوینده استفاده کنید، کف و لجن زیادی تولید می شود و در نتیجه، این امر سبب می شود، تخلیه ماشین لباسشویی به خوبی صورت نگیرد.

3- لباسشویی نمی چرخد و / یا همزن آن کار نمی کند

مواردی زیادی ممکن است سبب عدم چرخش ماشین گردد. جهت تشخیص مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی، باید کابین دستگاه را باز کنید.

بارگیری بیش از حد ماشین لباسشویی

در صورتی که ماشین لباسشویی با لباس زیادی پر شود و یا لباسها به طور یکنواخت در داخل مخزن پخش نشود، مشکل عدم تعادل بار رخ می دهد، در نتیجه دستگاه نمی چرخد. اگر مشکل شما از این قسمت است، پس باید با تنظیم بار در طول چرخه دستگاه، به ایجاد برقراری تعادل لباسشویی کمک کنید.

سوئیچ ها و تنظیمات آنها

مکان قرار گیری سوئیچ درب در داخل کابین دستگاه و در نزدیکی قاب درب قرار دارد و به منظور حفظ امنیت، جهت جلوگیری از ورود دست به سبد چرخشی ماشین طراحی شده است. اگر سوئیچ معیوب باشد، مانع کار کردن دستگاه می شود و در نتیجه باید آن را تعویض نمود.

به منظور تعمیر ماشین لباسشویی، همچنین می توانید تنظیمات سوئیچ سلکتور سرعت را بررسی کرده و ببینید آیا در موقعیت مناسبی قرار گرفته است یا خیر. این سوئیچ نباید بین سرعتهای مختلف تنظیم گردد.

پمپ تخلیه

این مشکل می تواند به دلیل وجود جسم خارجی در پمپ تخلیه به وجود آمده باشد. در این صورت، وقتی که ماشین پر از آب می شود، از آن صدای وزوز یا هوووم شنیده می شود.

تسمه ها

ماشین لباسشویی تعدادی تسمه دارد که می توانید آنها را از نظر آسیب دیدگی و پارگی بررسی کنید. در صورت ساییدگی باید تسمه را تعویض نمایید. ممکن است تسمه مشکل اصلی این عیب نباشد. اگر قرقره دچار خرابی شود، سبب پارگی تسمه می گردد. اگر در این حالت، به تعویض تسمه بپردازید، اما قرقره را تعمیر نکنید، در آینده نه چندان دور، با همین مشکل مواجه خواهید شد.

موتور

موتور به عنوان محرک اصلی ماشین لباسشویی،  وظیفه چرخش و همزنی سبد را بر عهده دارد. غالباً موتور، چرخش مستقیم و مکرر سبد را با استفاده از کلاچ انجام می دهد. درون جعبه دنده ماشین، یک دنده از نوع میل لنگ با میله های اتصال وجود دارد که باعث تحریک و تکان دادن سبد می شود.

 • اگر تحریک دستگاه به میزان کم صورت گیرد یا اصلاً وجود نداشته باشد، در این صورت ممکن است که خطوط اتصال دهنده همزن به شافت درایو، از بین رفته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.
 • بعضی از ماشین های لباسشویی دارای موتور معکوس می باشند. اگر متوجه این مسئله شدید که سبد دستگاه تنها در یک جهت می چرخد​، اما در جهت مخالف نمی چرخد، بهترین گزینه برای رفع این مشکل، تماس با یک متخصص حرفه ای در این زمینه است.
 • از یک کوپلر، جهت اتصال موتور به گیربکس استفاده می گردد. با مرور زمان، این قطعه می تواند دچار فرسودگی شده و بنابراین باید تعویض شود.

اگر فکر می کنید که مشکل ممکن است از گیربکس یا کلاچ باشد، بهتر است جهت تعمیر ماشین لباسشویی، با یک متخصص تماس بگیرید زیرا رفع اینگونه مشکلات، به نسبت پیچیده است.

4-ماشین لباسشویی نشتی آب دارد

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی، نشتی آب است. بسیاری از مواقع، مشکل نشتی آب دستگاه، با یک راه حل ساده و یا تعویض یک قطعه ارزان قیمت، رفع می شود.

شیلنگ تخلیه

زمانی که لباسشویی، فقط در طول سیکل چرخش خود نشتی دارد، احتمال دارد، علت آن شلنگ تخلیه باشد.

 • به منظور رفع این مشکل، جهت اطمینان از ایمن بودن اتصالات روی شلنگ، به بررسی آنها بپردازید.
 • وضعیت شلنگ را از لحاظ ترک خوردگی و آسیب دیدگی چک کنید.
 • جهت تعمیر ماشین لباسشویی، به بررسی شلنگ تخلیه از نظر وجود اشیاء خارجی در آن بپردازید. ممکن است با این کار، جوراب گمشده خود را بیابید!
 • جایی که شلنگ تخلیه به ماشین متصل می شود را بررسی کنید. نباید هیچگونه ترک خوردگی یا نشتی در آن قسمت وجود داشته باشد. در صورت وجود ترک خوردگی، می توانید شلنگ جدیدی را جایگزین آن نمایید. شلنگ های پرکننده را نیز چک کنید ممکن است مشکل از آنها باشد.
 • شیلنگهای پر کننده را از لحاظ قرارگیری ایمن سر جای خود ارزیابی کنید. با این وجود، نباید آنها را بیش از حد سفت کنید.
 • هر زمانی که شلنگ های پر کننده از جایش برداشته شد، از واشر لاستیکی جدیدی در آن استفاده کنید. اگر تاکنون، واشر لاستیکی در آن وجود نداشت، مشکل دستگاه می تواند به همین دلیل باشد.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب را از لحاظ نشتی مورد بررسی قرار دهید. ممکن است این شیر به دلیل وجود رسوبات زنگ زدگی یا مواد معدنی مسدود شده باشد، یا اینکه معیوب شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده

اگر سختی آب شما زیاد است و از نرم کننده آب استفاده می کنید، همین موضوع، احتمال دارد سبب افزایش لجن و در نتیجه نشتی آب  ماشین گردد. توجه داشته باشید که در آب گرم و با سختی کم، نسبت به آب سردی که سختی آن زیاد است، به مواد شوینده کمتری جهت پاکسازی مؤثرتر نیاز است. با این کار، مشکل ایجاد لجن و نشتی آب ماشین نیز حل می شود.

درزگیری درب (برای ماشینی که درب آن از جلو باز می گردد)

ماشین های لباسشویی که درب آنها از جلو باز می گردد، ممکن است مکرراً از طریق درزهای اطراف درب دچار نشتی شوند، زیرا این قسمت دستگاه، مکانی برای جمع شدن مواد زائد حاصل از شستشو می باشد. و به مرور زمان، ممکن است درزگیر دچار مشکل شده و آب به بیرون نفوذ کند. به طور متناوب، می توانید درزگیر را تمیز نمایید.

پمپ تخلیه

پمپ های تخلیه، یک درزگیر بر روی قرقره خود دارند که می تواند اغلب در اثر سایش دچار نشتی گردد. در صورتی که در نزدیکی پمپ تخلیه ماشین، مقدار اندک یا سیلی از آب، مشاهده کردید، احتمال دارد منبع نشت آن را کشف کرده باشید. در این صورت جهت تعمیر ماشین لباسشویی، پمپ نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

تخلیه و شیلنگ ها

اگر متوجه نشتی متناوب دستگاه خود هنگام شستشو شدید، ممکن است مشکل از دیسپنسر سفید کننده پلاستیکی باشد. سفید کننده که یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است، می تواند باعث ایجاد ترک و یا حتی شکستن قطعات پلاستیکی دیسپنسر دستگاه گردد. باید در این شرایط آن را تعویض نمایید. اگر از مقدار زیادی سفید کننده کلر مایع استفاده کنید، این امر سبب از بین رفتن و زنگ زدگی اجزای فولاد ضد زنگ می شود. بهتر است از سفید کننده اکسیژنه استفاده نمایید. زیرا که تأثیر منفی کمتری بر ماشین شما می گذارد، اما توجه داشته باشید که از لحاظ خاصیت سفید کنندگی آنقدرها هم مؤثر نیست.

وان

اگر مشکل نشتی ماشین شما، وان آن باشد، گزینه های شما جهت رفع عیب محدود می گردد. در صورتی که وان دستگاه شما، در اثر سایش به دلیل عدم برقراری تعادل یا دلایل دیگری، سوراخ گردد، معمولاً بهترین گزینه جهت تعمیر ماشین لباسشویی، خرید یک ماشین جدید است. زیرا تعویض وان نمی تواند مقرون به صرفه باشد. البته می توانید نشتی را با استفاده از یک اپوکسی آب بندی نمایید.

درزگیری وان

درزگیری وان اصلی، در محلی که وان خارجی به سیستم انتقال قدرت متصل می شود، صورت می گیرد. اگر مطمئن نیستید که مشکل از این قسمت باشد، بهتر است با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید زیرا انجام این کار می تواند بسیار دشوار باشد.

5-دیسپنسر، مواد شوینده را به خوبی در مخزن پخش نمی کند

اگر لباسشویی شما دارای یک دیسپنسر شوینده خودکار است، دو مسئله رایج می تواند سبب ایجاد این مشکل گردد.

 • دیسپنسر دستگاه باید تمیز شود. ماهی یکبار دیسپنسر را با استفاده از یک فنجان سرکه سفید شستشو دهید. سرکه را در دیسپنسر ریخته و ماشین را بر روی یک چرخه منظم شستشو تنظیم و اجرا کنید. این کار سبب خارج شدن مواد زائد باقیمانده از دیسپنسر می گردد.
 • استفاده از مواد شوینده نامناسب. اگر ماشین شما برای مایع سفید کننده طراحی شده باشد، اما شما از پودر سفید کننده استفاده کنید، این کار سبب گرفتگی در دیسپنسر دستگاه می شود. دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کرده و از نوع شوینده مناسب آن، اطلاع پیدا کنید.

6- ماشین، لرزش و تکانهای شدیدی دارد

اگر ماشین شما در هنگام شستشوی لباسها، لرزش و تکانهای شدیدی دارد، این امر می تواند کمی نگران کننده به نظر برسد، اما به راحتی قابل حل است.

سطح ماشین لباسشویی، تراز نیست

اگر ماشین لباسشویی شما با سطح زمین تراز نباشد، قطعاً دچار لرزش های شدید هنگام شستشو می گردد. بسیاری از چرخه های شستشو، از جمله چرخش دستگاه، به راحتی می تواند سبب تکانهای شدید و جابجایی دستگاه گردد.

خوشبختانه، حل این مشکل کار آسانی است. به این منظور جهت تعمیر ماشین لباسشویی، آن را روی یک تکه تخته سه لای به قطر تقریباً 8 سانتی متری قرار دهید، تا بتوانید سطح دستگاه را به راحتی تراز کنید.

پایه های لباسشویی در موقعیت مناسبی قرار ندارد

طراحی ماشین های لباسشویی به گونه ای است که قابلیت تنظیم شدن روی سطح زمین را دارند تا کاملاً روی کف زمین بچسبند و دستگاه ثابت باشد و جابجا نشود. دو پایه جلوی ماشین، دارای مکانیزم هم سطح کردن دستگاه به همراه پیچ و مهره هایی جهت محکم کردن آن، می باشد. هر یک از پایه ها را در ارتفاع مناسبی تنظیم کرده و آنها را محکم توسط پیچ و مهره ها قفل نمایید تا دستگاه نتواند جابجا شود. پس از تنظیم، دستگاه را نباید جابجا نمایید.

وجود بار نامتعادل

اگر لباس هایی که جهت شستشو در ماشین قرار داده اید، نامتعادل بوده و به طور یکنواخت در مخزن  پخش نشده باشد، باید درب دستگاه را باز کرده و آنها به طرز متوازنی در مخزن توزیع کنید.

شستشوی مقدار زیادی لباس تنها در یک بارگیری، ممکن است از حداکثر وزن بار بیشتر شده و سبب عدم تعادل دستگاه گردد. می توانید به دفترچه راهنمای سازنده ماشین لباسشویی خود مراجعه کرده و توصیه های آن را در زمینه میزان صحیح بارگیری دستگاه به کار گیرید. اما یادتان باشد، لباس ها نباید به شکل محکمی در هم پیچیده شوند، بلکه باید بتوانند آزادانه درون مخزن حرکت کنند.

7- ماشین سر و صدای زیادی ایجاد می کند

وقتی که ماشین لباسشویی شما سرو صدای زیادی ایجاد می کند، ممکن است یک شئ خارجی در جایی از ماشین گیر کرده باشد و یا قطعه ای از ماشین دچار خرابی شده باشد و نیاز به تعویض باشد. ابتدا بهتر است با انواع صداهای ایجاد شده توسط ماشین آشنا شده و سپس به رفع آنها بپردازید.

خرخر کردن

صدای خرخر، نشانه ای از وجود مانعی بر سر راه خط تخلیه می باشد. اما ممکن است هنوز سبب انسداد کامل شلنگ تخلیه نشده باشد. بنابراین با رفع به موقع آن می توانید مانع از انسداد کامل آن شوید.

صدای کلیکی

اگر ماشین لباسشویی شما، صدای کلیکی دارد، احتمال دارد که جسمی در قسمت تخلیه دستگاه گیر کرده باشد. ممکن است، سکه یا جسم دیگری که در جیب لباس شما باقیمانده بود، ناخواسته وارد این بخش ماشین شود. جهت تعمیر ماشین لباسشویی، سیستم تخلیه دستگاه را مورد بررسی قرار داده و اشیاء خارجی را بیرون آورید.

وزوز یا هوووم

در صورت شنیدن این صدا، احتمالاً در پمپ ماشین لباسشویی یک شئ خارجی گیر کرده است. در صورتی که جسم خارجی وارد پمپ شود، مسدود شدن آن نمی تواند غیر عادی باشد. اگر این مشکل سبب آسیب جدی به پمپ دستگاه شود باید آن را تعویض کنید، اما در بیشتر موارد با خارج کردن جسم مورد نظر، مشکل قابل حل است.

8- بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی

اگر یک ماشین لباسشویی بوی کپک و نم بدهد، غیر عادی نیست. این بو ممکن است در داخل دستگاه یا اطراف آن به مشام برسد، که نشان دهنده رشد باکتری و کپک است. وان ماشین، با توجه به اینکه، مکانی کاملاً تاریک و مرطوب است، مستعد رشد باکتری می باشد.

بهتر است عادت کنید ماشین را هر ماه تمیز کرده و به صورت دوره ای، اطراف ماشین را از نظر کپک بررسی کنید.

مواد شوینده

در صورتی که بیش از حد از مواد شوینده استفاده می کنید، سبب ایجاد لجن در ماشین می گردد. و درون سبد و سایر قطعات دستگاه، پسماندهای کثیفی را برجا می گذارد. پس به میزان مناسب از شوینده و نرم کننده ها استفاده نمایی.

درجه حرارت آب

 • آب داغ می تواند مشکل بیوفیلم( ماده ای پوسیده و مرطوب از خانواده قارچ ها و باکتری ها) را در ماشین لباسشویی حل نماید. در صورتی که لباسهای خود را بیشتر اوقات با آب سرد می شویید، در نتیجه، شستشوی ماشین با آب گرم می تواند یک اقدام عالی جهت پیشگیری از این مشکل باشد.
 • اگر پس از انجام این کار، دوباره با مشکل کپک مواجه شدید یا از دستگاه خود به طور مرتب استفاده نمی کنید، می توانید هنگام شستشوی لباس، چرخه آبکشی اضافی، را اجرا نمایید.

فیلتر پمپ تخلیه

فیلتر پمپ تخلیه، باید ماهی یکبار تمیز شود. تعداد کمی از صاحبخانه ها این کار را انجام می دهند، آنهم در صورتی که مشکلی برای دستگاه پیش آید. اغلب اشیای کوچکی از قبیل سکه و…. می تواند در فیلتر گیر کند و همین امر سبب می شود آب به خوبی در آن جریان پیدا نکند و مکانی مناسب برای رشد کپک و باکتری ها گردد.

9- ماشین، چرخه شستشو را به پایان نمی رساند

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی، این است که چرخه شستشوی ماشین به پایان رسیده، اما همچنان به کار خود ادامه می دهد و متوقف نمی شود، که به احتمال زیاد، مشکل و نقصی در تایمر می تواند دلیل آن باشد. جهت تعمیر ماشین لباسشویی، صفحه کنترل دستگاه را جدا کرده و اتصالات تایمر را از نظر خوردگی و زنگ زدگی و همچنین سوختن بررسی نمایید. در صورت وجود مشکل در تایمر، به راحتی با تعویض آن، می توانید مشکل را رفع نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo