تعمیرات تلویزیون LED و LCD تی سی ال

تعمیر تلویزیون تی سی ال

تعمیرات تلویزیون تی سی ال توسط مجاز تعمیرگاه

مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیرات تلویزیون تی سی ال در تهران. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، انواع تلویزیون هوشمند و لمسی OLED ,LED و … تولید می شود که برای تولید این محصولات از قطعات حساس و جدیدی استفاده می شود. یکی از برندهای تولید کننده ی این تلویزیون ها تی سی ال می باشد. بهتر است روش مصرف و استفاده از محصولات هوشمند را بیاموزیم تا نیاز به تعمیر تلویزیون تی سی ال را پیدا نکنیم. زیرا تعمیرات این دستگاه ها به تخصص بالایی احتیاج دارد و برای تعمیرات ممکن است متحمل هزینه های زیادی گردیم.

اما به هر حال خرابی در این دستگاه ها اتفاقی اجتناب ناپذیر می باشد. برای تشخیص عیب و تعمیر تلویزیون بهتر است به مواردی توجه شود که یکی از اصلی ترین موارد، استفاده از تعمیرکار مجرب و ماهر نمایندگی های تعمیرات و مراکز معتبر لوازم خانگی مانند مجاز تعمیرگاه می باشد. کادر تخصصی تعمیرات تلویزیون تی سی ال، مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه، به دلیل داشتن احاطه و تسلط کامل بر امر تعمیر و تعویض قطعه یکی از معتبرترین مجموعه ها در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی و ال سی دی تی سی ال و سایر لوازم الکتریکی می باشد.

ویژگی های خدمات تعمیرات تلویزیون tcl مجاز تعمیرگاه

برای کادر مجرب مجاز تعمیرگاه مدل تلویزیون تی سی ال شما مهم نیست، زیرا تعمیرکاران متخصص این مجموعه با آمدن هر تکنولوژی جدید به فراگیری آن و روش تعمیر آن میپردازند. تلویزیون های هوشمند tcl دارای دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری می باشند که برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال بهتر است از تعمیرکاری دعوت به کار نمایید که به هر دو بخش و امکانات به روز این دستگاه با خبر بوده و بداند کدام بخش از دستگاه مربوط به عیب در بخش نرم افزاری دستگاه می باشد. شما در هر 24 ساعت از روز در هفت روز هفته می توانید، با پشتیبانی مجاز تعمیرگاه تماس گرفته و عیب و مشکل دستگاه را گزارش کنید و علت را جویا شوید و هر زمان که خواستید، برای تعمیر تلویزیون تی سی ال شما سرویس کار به محل اعزام خواهد شد. تعمیرکار به محل مورد نظر آمده و اگر عیب جزیی بود همان جا آن را تعمیر می کند، اما اگر رفع عیب نیاز به بررسی بیشتر و دستگاه خاصی داشت، آن را به کارگاه برده و پس از تعمیر دستگاه را در اسرع وقت باز می گرداند.

اگر تلویزیون tcl  خود را برای تعمیرات به شخصی تازه کار بسپارید، ممکن است مشکلات جدی تری برای دستگاه شما به وجود آید.

این را هم بدانید به دلیل تسلط بالا بر روش کار تلویزیون توسط تعمیرکاران مجاز تعمیرگاه، تا زمانی که بتوانند آن را تعمیر کنند اقدام به تعویض قطعه و هزینه اضافی برای شما نمی نمایند.

مجاز تعمیرگاه در استان تهران، تمام نقاط شمال، شرق، غرب و حتی حومه تهران را تحت پوشش تعمیرات خود قرار می دهد.

قطعات اورجینال این مجموعه هنگام تعویض دارای ضمانت نامه 1 ساله می باشد و اگر برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال اقدام کردید ولی نتیجه مطلوب را نگرفتید، تا 360 روز فرصت دارید به مجاز تعمیرگاه اطلاع دهید تا همان عیب را به صورت رایگان دوباره برای شما تعمیر کنند.

مشکلات رایج در تعمیرات تلویزیون تی سی ال

 • خاموش و روشن شدن های ناگهانی تلویزیون tcl

این مشکل بسیار رایج است و گزارش می شود. اگر حین استفاده دستگاه شما خاموش شد، و به حالت STAND BY در آمد باید ابتدا نوسان و جریان برق را چک نمایید. ممکن است این مشکل به خاطر فرسودگی قطعات باشد که با تعویض قطعه به طور کامل مشکل رفع گردد. اما اگر دستگاه شما روشن نشد می توانید کابل HDMI دستگاه را مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل کنید که این کابل مشکل ندارد. مورد دیگر خراب بودن برد دستگاه می باشد. اگر کابل شما اورجینال نباشد ممکن است دستگاه روشن و خاموش شده و نیاز به تعمیرات تلویزیون تی سی ال خود پیدا کنید. پس بهتر است از نمایندگی های تی سی ال و مراکز معتبر اقدام به تهیه کابل اصل نمایید. از یک محافظ برای دستگاه استفاده کنید تا در صورت نوسانات برق دستگاه روشن و خاموش نگردد. اما در صورت سوختن آی سی برد پاور دستگاه نیز این مشکل ممکن است بروز کند، و برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال در این صورت در اسرع وقت باید با نمایندگی ها یا مراکز معتبر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی تی سی ال مانند مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید. اگر مدار استندبای دستگاه دچار مشکل باشد و یا فلش و ورودی ویروسی به دستگاه وصل کنید تلویزیون دچار این مشکل می شود.

 • پرش تصویر در نمایشگر های LED تی سی ال

اگر تصویر شما به صورت مکرر بدون اشکال در فرستنده دچار پرش تصویر میشود نشان از مشکل در دستگاه است که برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال باید اقدام کنید. اگز مین برد یا پنل دچار اشکال باشد. اگر پاور دستگاه و لامپ LED ضعیف بوده و دچار مشکل شوند به این صورت خود را بروز می دهند. در صورت بروز این مشکل تعمیرکار متخصص از نمایندگی یا تعمیرگاه های معتبر لوازم خانگی مانند مجاز تعمیرگاه باید به صورت دقیق به تعمیرات تلویزیون تی سی ال بپردازد.

 • مبهم بودن تصویر و درهم شدن رنگ های LED تی سی ال

اگر دچار تفاوت تصویر با قبل شدید، و تصویر به هم ریخته شد، یا دو رنگ متفاوت در نمایشگر شما به یک رنگ نمایش داده شد، باید بدانید مشکلی در پنل وجود دارد که برای رفع مشکل به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. اگر نوشته ها یا حروف لاتین به صورت مبهم یا هاشوری نمایش داده شد ، باید در صورت بررسی های لازم به تعویض پنل یا تعمیر تلویزیون تی سی ال به صورت تخصصی بپردازید.

 • کم نور یا پر نور شدن بخشی از تصویر

اگر یک قسمت از تصویر دچار تیرگی شد بهتر است بدانید در پشت صفحه نمایشگر لامپ هایی و یا LED  هایی قرار دارد که اگر هر یک از آنها بسوزد آن قسمت دچار تاریکی می گردد. اگر برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال به تعمیرگاه خبر دهید، به شما خواهند گفت بک لایت تصویر شما دچار سوختگی شده که باید تعویض گردد. اگر این بک لایت ها در اسرع وقت تعمیر یا تعویض نگردد، پنل شما نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد. حال علت این سوختگی LED ها چه می باشد؟ توصیه می شود فلش ویروسی یا کابل های متعدد را مثل شارژر ها به تلویزیون خود متصل نکنید.

 • مشکل در صدا

اگر دستگاه LCD یا LED شما صدا نداشت بهتر است، کابل HDMI را چک کنید. اگر صحیح وصل شده باشد بهتر است قسمت هدفون را چک کنید. تا مطمئن شوید هدفون یا رسیور به آن متصل نشده باشد. تنظیمات صدا را بررسی کنید. کابل های صوتی را مورد بررسی قرار دهید که دچار قطعی نباشند. کابل ها را تعویض کنید اگر مشکل برطرف نشد برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال از تعمیرکاران مجاز تعمیرگاه مشاوره بگیرید.

چه موقع برای تعمیرات تلویزیون tcl اقدام کنیم؟

 • همانطور که در بالا ذکر شد، اگر تصویر شما دچار پرش بود و پرش آن با گذشت مدتی برطرف نشد بهتر است برای تعمیرات اقدام کنید. اگر بین رنگ ها تمایز وجود داشت و قسمتی از تصویر حتی رنگ نداشت و سیاه سفید شد باید بدانید در بخش سخت افزاری شما مشکلی ایجاد شده است. اگر قسمتی از تصویر پر نور بود و قسمت دیگر کم نور شد، بهتر است برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال اقدام کنید. اگر تصویر تلویزیون بی کیفیت بود یا در قسمت های لکه های سیاه مشاهده کردید بهتر است بدانید ممکن است پیکسل های تصویر سوخته باشد. گاهی در نمایشگر ابرهای سفید مشاهده می شود که علت این امر مشکلات سخت افزاری می باشد.
 • اگر قسمتی از پیکسل های تصویر گیر کرده باشد سریع با تعمیرکاران برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال تماس حاصل فرمایید.
 • اگر تصویر روی نمایشگر ثابت مانده و تغییری نمی کند باید برای بررسی به نمایندگی مجاز اطلاع دهید. رنگ های مشکی و خاکستری کل تصویر یا بخشی از آن را فراگرفته اند. اگر تصویر با حداکثر رزولوشن دیده نمی شود و این امکان در تلویزیون شما وجود ندارد برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال با نمایندگی ها یا مراکز معتبر تعمیراتی مانند مجاز تعمیرگاه حاصل نمایید. همچنین اگر دستگاه شما روشن یا خاموش نمی شود.
 • در بخش صدا اگر اشکالی وجود دارد بهتر است آن را بررسی کنید. اگر صدا داشتید اما تصویر نداشتید حتما اشکال را از نمایندگی پرسیده و هر زمان که از لحاظ تایم یا مالی امکان داشتید برای تعمیرات تلویزیون تی سی ال خود اقدام نمایید.
 • اگر صدا با تاخیر می آید یا دستگاه به WIFI وصل نمی شود، بهتر است از تعمیرکاران مسلط بر بخش نرم افزاری دستگاه کمک بگیرید. این مشکلات و برخی مشکلات جزیی می تواند به وسیله خودتان برطرف شود. اگر با پشتیبانی مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید شما را راهنمایی می کنند تا بتوانید مشکل را حل کنید.

روش استفاده صحیح از تلویزیون تی سی ال

برای اینکه عمر دستگاه را بالا برده و به تعمیرات تلویزیون LCD یا LED تی سی ال احتیاج پیدا نکنید، توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنید:

 • تلویزیون را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید، و حتی الامکان بهتر است که نور زیاد و مستقیم روی صفحه نمایشگر نتابد. بهتر است که تلویزیون را از دستگاه های حرارتی و رطوبتی دور نگه دارید. مثلا رادیاتور یا بخاری و دستگاه بخور و…
 • هرگز سوراخ های تهویه در پشت تلویزیون tcl را نپوشانید، زیرا باید تبادل حرارتی صورت گیرد. و بهتر است تلویزیون را به گونه ای قرار دهید که با دیوار فاصله داشته و بتواند هوای لازم را برای تهویه و خنک شدن داشته باشد.
 • هرگز تلویزیون را با دستمال خیس تمیز نکنید. و برای دستگاه از مواد شیمیایی استفاده نکنید. استفاده از پارچه خیس و مواد شیمیایی ممکن است پنل آسیب ببیند. زیرا LED ها ظرافت بالایی دارد و نسبت به LCD ها حساسیت بیشتری دارد و باید مراقبت بیشتری نمایید. و برای جلوگیری از نوسانات برق بهتر است از یک محافظ برای وسایل برقی خود استفاده کنید.
 • همچنین تلویزیون های هوشمند LED  و LCD تی سی ال علاوه بر صفحه نمایشگر دارای ریموت هوشمند کنترل از راه دور می باشد که برای حفظ و نگهداری از این بخش نیز باید نهایت دقت را به عمل بیاورید.

هزینه سرویس و تعمیرات تلویزیون تی سی ال

توصیه می شود هرگز از ترس هزینه تعمیرات و تعویض قطعات؛ تعمیرات تلویزیون تی سی ال خود را به افرادی که هزینه پایینی می گیرند اما تخصص لازم را ندارند و تعمیرات خود را ضمانت نمی کنند، استفاده نکنید. بهتر است قبل از هر کاری با تعمیرگاه های مجاز تماس گرفته و حدود قیمت را بپرسید. اگر مشکل شما در محل قابل حل باشد، آن را حل کرده و اگر نباشد دستگاه را با ارائه رسید به کارگاه برده و هزینه را طبق نرخ مصوب اتحادیه برای شما تعیین می کنند. ممکن است دستگاه به قطعات نیاز داشته باشد که هزینه آن را باید طبق قیمت روز بازار تهیه کنید. و بهتر است آن را از نظر اصل یا غیر اصل بودن از نمایندگی ها یا مراکز معتبر تعمیرات تلویزیون تی سی ال خریداری نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo