تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل

نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در کرج

تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج با تکنولوژی روز

نمایندگی تعمیرات مجاز تعمیرگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج. مهم نیست یخچال شما از چه برندی بوده یا آن را از کجا تهیه کرده باشید. مهم این است وقتی مشکلی در عملکرد آن مشاهده کردید با خیال راحت با یک نمایندگی یا نمایندگی معتبر تعمیرات لوازم خانگی در کرج مانند مجاز تعمیرگاه تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کرده و از آنها مشاوره بگیرید. در این مقاله شما را با مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه آشنا کرده و علاوه بر معرفی ویژگی های این مرکز بعنوان نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج، عیوبی که ممکن است در یخچال شما پیش بیاید و عملکرد آن را مختل کند، را معرفی کرده و شما با توجه به این موارد می توانید عیب دستگاه را گزارش داده و برای تعمیرات یخچال الکترواستیل تعمیرکار حرفه ای به منزل و محل مورد نظر شما اعزام خواهد شد. ضمنا ما دارای شعب یا نمایندگی تعمیر لوازم خانگی و خدمات پس از فروش در سراسر کرج و استان البرز می باشیم.

ویژگی های نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج جهت تعمیرات

شما برای تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج می توانید در هر ساعت از شبانه روز در هر هفت روز هفته با این مرکز تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. تیم پشتیبانی نمایندگی مجاز تعمیرگاه از پرسنل مجهز و مجرب تشکیل شده است که با هر تماس در محل حاضر شده و اقدام به تعمیرات و بررسی اصولی دستگاه شما می نماید. اگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما ایرادی داشته باشد که بتوان در محل رفع کرد، در همان محل مورد نظر ایراد برطرف خواهد شد. اما اگر مشکلات آن نیاز به بررسی بیشتر و دستگاه های تخصصی داشته باشد، دستگاه به کارگاه برده شده و در آنجا عملیات لازم برای تعمیرات یخچال الکترواستیل انجام شده و سپس به منزل شما یا محل کار شما در تمام نقاط کرج و استان البرز بازگردانده می شود.

 • اگر خودتان بخواهید این وسیله را حمل کرده و در کارگاه های مختلف حمل کنید ممکن است متحمل خسارت و خستگی شوید که این مجموعه این مشکل را برای شما حل کرده است و مسئولیت رفت و برگشت آن را متحمل می گردد.
 • مورد دیگر داشتن اعتماد به تعمیرکارانی است که به محل زندگی شما پا می گذارند. همانطور که میدانید هر کسی را به منزل نمی توان راه داد و مشکل بسیاری از ما در هنگام تعمیرات لوازم خانگی خود مثل تعمیرات یخچال الکترواستیل می تواند همین مورد باشد.
 • بودن مرکزی که بتواند اعمال تعمیرکار خود را ضمانت کند و یا در صورت انجام تعمیرات یخچال الکترواستیل بتواند عواقب آن را ضمانت کند، مورد نیاز همه ماست که نمایندگی تعمیرات مجاز تعمیرگاه از جمله این مراکز در کرج است که تعمیرات خود را به مدت 360 روز ضمانت کرده و در صورتی که بعد از تعمیرات یخچال الکترواستیل تان مشکل دوباره تکرار شد می توانید به این مرکز اطلاع داده و خدمات لازم را دریافت نمایید.
 • تا آنجا که دستگاه شما به تعمیرات احتیاج داشته باشد، تعمیرکاران اقدام به تعمیر کرده و در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد این عمل با قطعات اورجینال و دارای گارانتی صورت می گیرد.
 • این مرکز دارای شعب یا نمایندگی مختلف تعمیر لوازم خانگی در سراسر کرج و استان البرز می باشد و با توجه به محل سکونت شما در کرج و یا حومه کادر مجرب خود را برای تعمیرات به محل شما اعزام می نماید.
 • اگر در خارج از کرج سکونت دارید می توانید با تماس با این مجموعه مشاوره لازم را به صورت رایگان دریافت کرده و سپس اقدام به تعمیرات یخچال الکترواستیل خود نمایید.

مشکلات رایج مشاهده شده در نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج

در صورت مصرف اشتباه یا عدم نگهداری درست از وسایل، مشکلاتی ایجاد می شود که در اکثر موارد در تماس با مراکز تعمیر یخچال در کرج اکثر این مشکلات رایج و یکسان می باشد. قبل از هر چیز لازم به ذکر است برند الکترواستیل در دو دسته ساید بای ساید و یخچال فریزر های جدا از هم تولیدات داشته و برای ساخت هر کدام از به روز ترین تکنولوژی های پیشرفته استفاده شده است. هنگام تعمیرات یخچال الکترواستیل باید به این نکته توجه داشته باشید که از یک نمایندگی یا مراکز معتبر در کرج مانند مجاز تعمیرگاه، تعمیرکار طلب نمایید. زیرا در ساخت این یخچال ها از تجهیزات پیشرفته استفاده شده است و اگرچه طرز کار یخچال ها به طور کلی یکی است اما برای تعمیرات یخچال الکترواستیل باید از علم روز دیجیتال و غیر دیجیتال بهره مند بود.

 • برفک زدن یخچال electro steel از نوع نوفراست

یخچال های نوفراست نسل جدید یخچال فریزر و ساید بای ساید ها هستند که برفک نمی زنند. روش کارکرد این نوع یخچال نسبت به یخچال های قدیمی نداشتن برفک است که اگر این یخچال ها دچار برفک زدگی شوند، باید به عملکرد صحیح آنها شک کرده و برای تعمیرات یخچال الکترواستیل اقدام نمود. علت برفک زدن این یخچال ها می تواند موارد کوچکی باشد که با عمل به آنها و برطرف نمودن شان مشکل حل شود در غیر این صورت برای تعمیر یخچال الکترواستیل در کرج به صورت تخصصی تر باید از تعمیرکاران مجرب نمایندگی ها کمک بگیرید.

اگر غذاهای داغ درون یخچال قرار دهید، اگر لاستیک دور درب یخچال دچار پارگی یا خرابی شده باشد می تواند عامل این اتفاق گردد. اگر فاصله لازم از یخچال تا دیوار رعایت نشود و یا غذایی به قسمت انتهایی یخچال بچسبد این مشکل را موجب می شود. در موارد تخصصی تر می توان به خرابی ترموستات که وظیفه کنترل و تنظیم دما را برعهده دارد اشاره کرد. خرابی المنت اپراتور، یا ایجاد اشکال در فن دستگاه، از جمله این موارد است.

 • افتادگی درب یخچال electro steel

اگر درب یخچال فریزر یا ساید بای ساید الکترواستیل شما درست چفت نمی شود یا اگر آن را می بندید و سپس باز می شود، اگر درب جدا شده باشد و لولا دچار شکستگی یا مشکل باشد باید بدانید این مشکل می تواند در اثر استهلاک و یا فرسودگی یخچال شما باشد که باید برای تعمیرات یخچال الکترواستیل تان اقدام کنید. اما اگر یخچال شما نو باشد باید بدانید ممکن است در درب آن اجسام سنگین بسیاری قرار داده اید. یا ممکن است فشار زیادی به درب آورده و لولای درب شما توانایی تحمل وزن زیاد نداشته و ممکن است در صورت عدم تعمیرات یخچال شما توسط نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج درب آن یا لولای آن بشکند.

اگر لولای درب دچار خوردگی شده باشد یا دچار شکستگی باشد یا باید اقدام به تعویض قطعات کنید یا با جوش دهی مناسب مشکل را برطرف نمایید.

 • شنیدن سرو صدای عجیب از یخچال الکترواستیل

در حالت عادی صداهای طبیعی در اثر کار کردن یخچال به گوش شما می رسد. این صداها از کمپرسور، روشن خاموش شدن یخچال و اتومات شدن آن می باشد. اما اگر صدا بلند باشد باید فن دستگاه را به وسیله تعمیرکار ماهر بررسی کنید، کمپرسور را مورد بررسی قرار دهید، یا فاصله یخچال را از دیوار بررسی نمایید. اگر به موقع به تعمیر یخچال الکترواستیل اقدام نکنید و یا از کادری مجرب در کرج برای تعمیرات استفاده ننمایید ممکن است متحمل خسارت های بالایی گردید.

 • جمع شدن آب در کف یخچال الکترواستیل

به طور کلی در صورت کارکرد طبیعی یخچال آب در اثر عمل دیفراست یخچال، از یخچال از مجاری مشخص دفع می شود که اگر این مجاری و یا عملکرد دیفراست یخچال دچار اشکال شود این آب به درستی تخلیه نشده و در درون یخچال جاری می گردد. اگر در جا میوه ای یخچال یا کف آن یا در طبقات آب غیرعادی مشاهده کردید ، موضوع را بررسی کنید و پشت گوش نیانداخته و بدانید جمع شدن آب در یخچال از جمله موارد هشدار است که نشان می دهد برای تعمیرات یخچال الکترواستیل تان باید اقدام کنید و سریعا با نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در کرج و استان البرز تماس حاصل نمایید

در صورتی که یخچال تان تراز نباشد نیز این اتفاق می افتد یا اگر در عملکرد دیفراست یخچال خللی ایجاد گردد آب به درستی تخلیه نمی شود.

 • خنک نشدن یخچال electro steel

یخچال فریز یا ساید بای ساید اگر خنک نباشد باعث فاسد شدن مواد غذایی و خراب شدن و در نتیجه مسمومیت ما گردد. به صورت معمول دمای یخچال شما باید بین یک تا پنج درجه سانتی گراد باشد تا به صورت متعادل و مناسب مواد غذایی را سرد نماید. در مورد فریزر باید بدانید دما ی درون آن باید بین منفی 17 درجه تا منفی بیست درجه سانتیگراد بوده و اگر دمای یخچال فریزر شما بیش از این مقدار باشد یعنی دستگاه شما گرم بوده و به اصطلاح یخچال شما دچار افت سرما شده گردد. و باید با نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج تماس بگیرید.

برای بررسی باید از چفت بودن درب یخچال فریزر اطمینان حاصل نمایید.  اگر لاستیک دور درب دچار پارگی و خرابی باشد بهتر است برای تعمیرات لازم اقدام کرده و اگر از این موارد نباشد تعمیرکار گردش هوای مناسب در یخچال تان را بررسی کرده و کمپرسور و رله کمپرسور را مورد بررسی قرار می دهد.

اگر مواد غذایی در یخچال شما بسیار زیاد باشد و فاصله لازم را با هم نداشته باشد هوای مناسب نمی تواند از میان آنها عبور کرده و آن را خنک کند.

 • کار کردن بدون وقفه یخچال electro steel

اگر این مشکل برای وسیله شما ایجاد شود تعمیرکار سیم پیچ های کندانسور را مورد بررسی قرار داده یا درب یخچال و چفت بودن درست لاستیک آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

 • خاموش شدن مکرر دستگاه

یخچال فریزر به طور کلی در فواصل مشخص روشن و خاموش شده و به صورت اتومات کار می کند، اگر احساس کردید در فواصل خیلی کوتاه یخچال شما روشن و خاموش می شود بهتر است بدانید تعمیرات یخچال الکترواستیل و بررسی عملکرد آن توسط تعمیرکار حرفه ای در کرج لازم می باشد.

اگر سیم پیچ های پشت دستگاه کثیف باشد یا در فن کندانسور یا موتور یا همان کمپرسور دستگاه ایرادی وجود داشته باشد خودش را به این صورت نشان می دهد. و باید به وسیله تعمیرکاران مجرب نمایندگی ها بررسی شده و برای تعمیرات یخچال الکترواستیل اقدام صورت گیرد.

 • یکسره کار کردن دستگاه

اگر حالت اتوماتیک دستگاه دچار مشکل شده و دستگاه یکسره کار کند و اتومات نکند، باید بدانید در بخش کمپرسور دستگاه یا ترموستات آن مشکلی وجود دارد که باید بررسی شده و توسط تعمیرکار مجرب نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج تعمیرات انجام گردد.

 • روشن نشدن یخچال الکترواستیل

در صورتی که جریان برق لازم در صورت قطع بودن برق یا اشکال در بخش الکتریکی دستگاه به یخچال نرسد یا مشکلی در کمپرسور دستگاه وجود داشته باشد یخچال روشن نشده و کارکرد آن متوقف می گردد.

روش استفاده صحیح و نگهداری مناسب از یخچال الکترواستیل

برای اینکه وسیله الکتریکی شما نظیر یخچال فریزر و ساید بای ساید که وسیله مهمی در منزل است دچار خرابی نشده و به تعمیرات یخچال الکترواستیل خود در کرج نیاز پیدا نکنید، بهتر است در روش مصرف خود تجدید نظر کرده و یا به یکسری موارد دقت نمایید.

 • داشتن فاصله لازم بین یخچال و دیوار پشتش را جدی بگیرید. این فاصله حداقل باید 20 سانتی متر بوده و امکان رد و بدل شدن هوا بین دستگاه و یخچال را ممکن سازید.
 • در تمیز کردن و برفک زدایی دستگاه همت کرده و باید حداکثر هر شش ماه یکبار و حداقل دوبار در سال یخچال فریزر را برفک زدایی کنید. در غیر اینصورت به نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج نیازمند می گردید.
 • یخچال را از وسایل گرم کننده مثل بخشی که اجاق گاز در آن قرار دارد دورتر نصب کنید. و سماور برقی و آبگرمکن را نیز نزدیک یخچال فریزر قرار ندهید.
 • به کودکانتان بیاموزید درب یخچال را به مدت طولانی باز نگه نداشته و به صورت مکرر باز و بسته ننمایند.
 • از ترانس یا محافظ برای جریان برق یخچال فریزر خود استفاده کنید تا در صورت قطع و وصل شدن برق یخچال فریزر شما نسوزد. این مورد را همیشه مد نظر قرار دهید تا دچار مشکل نیاز به نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج نگردید.
 • کندانسور یخچال را حداقل دو بار در سال تمیز کنید تا گردش هوا در یخچال را به درستی انجام دهد و وسیله درست تر کار کند.
 • یخچال را بیش از اندازه پر نکنید، زیرا این کار مانع از جریان آزاد هوا بین مواد غذایی شده و آن را سرد نمی کند.
 • غذاهای داغ را قبل از اینکه به صورت داغ در یخچال بگذارید بیرون در محیط آزاد قرار دهید تا از حالت داغی در بیاید و سپس آن را در یخچال بگذارید. این کار باعث فشار آمدن به موتور دستگاه برای خنک کردن مواد غذایی داغ می شود.
 • یخچال فریزر electro steel خود را در مکانی قرار دهید که تراز باشد و باری اینکار می توانید از پایه هایی که می تواند تراز را در زمین های شیب دار تامین کند استفاده کنید.

با انجام کار های بالا و موارد ذکر شده می توانید از مراجعه به نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج در امان باشید.

چه زمانی برای تعمیر یخچال الکترواستیل در کرج اقدام کنید؟

 • اگر در وسیله خود صدای عجیبی شنیدید، اگر کمپرسور دستگاه شما اتومات نکرده و یخچال به صورت یکسره کار می کند باید بدانید یخچال شما دچار نقص در عملکرد شده است. اگر محیط یخچال تان گرم است و آنچنان که باید محیط و غذا را سرد نمی کند دچار ایراد افت سرما شده که باید برای تعمیرات یخچال الکترواستیل خود در کرج اقدام نمایید.
 • اگر کندانسور دستگاه دچار یخ زدگی شده باشد و برعکس مورد بالا محیط داخل یخچال پر از یخ زدگی و تشکیل برفک شده باشد باید برای تنظیم درست عملکرد دستگاه با تعمیرکاران نمایندگی های مجاز تماس حاصل فرمایید.
 • اگر در طبقات یا جا میوه ای آب مشاهده کردید برای رفع گرفتگی یا مشکل تخلیه از تعمیرکاران مشاوره بگیرید.
 • زمانی که بدنه یخچال را لمس کردید و دچار برق گرفتگی شده و یا احساس کردید بسیار گرم است و یا اگر بعد از زدن دوشاخه به پریز یخچال روشن نشده و هیچ عکس العملی نشان نداد باید بدانید که دستگاه شما دچار اشکال شده است.

و بعد از همه این موارد یخچال ها در بخش نمایشگر خود کدهایی را نشان می دهند که به شما کمک می کند مشکل را بفهمید و یا برای تعمیرات یخچال الکترواستیل به تعمیرکاران نمایندگی در کرج گزارش داده تا مشکل شما برطرف نمایند. در ادامه کدهای یخچال فریزر و پیامی را که برای شما دارند شرح می دهیم.

ارورها و کدهای خطای رایج یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل

به طور کلی یخچال ها به دو دسته یخچال فریزر های جدا و یخچال فریزر های ساید بای ساید تقسیم می شوند. در هر کدام کد ها متفاوت بوده و برای تفسیر این کد ها باید به نوع وسیله سرمایشی دقت نمایید. هر کدام از این کد ها را مشاهده کردید می توانید به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کرده و آن را تفسیر نموده یا با مراکز نمایندگی در کرج تماس گرفته و یا از طریق سایت مجاز تعمیرگاه به مطالعه تفسیر کدها بپردازید. و برای تعمیرات یخچال الکترواستیل در زمان مناسب خود اقدام نمایید.

کدهای خطای یخچال فریزر الکترواستیل

 • کد خطا F1: گرم بودن اواپراتور.
 • کد خطا F2: خرابی و مشکل سنسور داخل فریزر.
 • کد خطا F3: خرابی سنسور داخل یخچال.
 • کد خطا F4: خرابی سنسور دیفراست.
 • کد خطا F5: عمل نکردن دیفراست.
 • کد خطا F6: خرابی آی سی حافظه EPROM.
 • کد خطا F7: خرابی و مشکل فن یخچال.
 • کد خطا F8: خرابی و مشکل فن فریزر.
 • کد خطا H1: عدم سرد شدن فریزر.
 • کد خطا H: عدم سرد شدن یخچال.
 • کد خطا F9: پیغام خراب شدن هیتر فریزر.
 • کد خطا FA: پیغام خراب شدن هیتر یخچال.
 • کد خطا FB: خرابی IC.

هنگام مشاهده هر گونه کد بر روی نمایشگر در اسرع وقت با نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج تماس گرفته تا یک مشکل کوچک در صورت عدم رسیدگی به مشکل بزرگتر تبدیل نگردد.

کدهای خطای رایج یخچال ساید بای ساید الکترواستیل

اگر در یخچال ساید بای ساید خود این کد ها را مشاهده کردید متناسب با تفسیر، برای تعمیرات یخچال الکترواستیل اقدام نمایید:

 • کد خطا F1: قطعی سنسور فریزر.
 • کد خطا R1: قطعی سنسور یخچال.
 • کد خطا RT: قطعی سنسور دمای اتاق.
 • کد خطا D1: قطعی سنسور برفک زدایی.
 • کد خطا DR:‌خراب شدن سوئیچ درب یخچال.
 • کد خطا DF: خراب شدن سوئیچ درب فریزر.
 • کد خطا DH:‌ سوئیچ در HOME BAR خراب شده است .
 • کد خطا EI: سنسور یخ قطع شده.
 • کد خطا EF: سنسور جریان آب خراب شده است .
 • کد خطا ET: اشکال در سوئیچ تراز بودن دستگاه.
 • کد خطا EG: اشکال در تامین آب.
 • کد خطا EA: در حین ET یخ می افتد .
 • کد خطا EU: سنسوری که مسئول پر بودن یا پر نبودن یخ است خراب است.
 • کد خطا C1: چرخه غیر طبیعی یا خراب.
 • کد خطا F3: بازگشت پس از برفک زدایی : غیر طبیعی یا خراب.
 • کد خطا CO: حالت نمایشگر ( مشکل خاصی نیست ).
 • کد خطا D2: حالت برفکزدایی اجباری ( مشکلی نیست ).
 • کد خطا D3: حالت مصرف انرژی ( مشکلی نیست ).
 • کد خطا E1: قطعی اتصال یا خرابی سنسور محیط یخچال.
 • کد خطا E2: قطعی اتصال یا خرابی سنسور محیط فریزر.
 • کد خطا E4: قطعی اتصال یا خرابی سنسور اواپراتور فریزر.
 • کد خطا E7: قطعی اتصال و یا خرابی کمپرسور محصول بدون شارژگاز.
 • کد خطا f1: عدم سرد شدن اواپراتور پس از روشن شدن کمپرسور.
 • کد خطا f2: پایان یافتن زمان دیفراست مجاز.
 • کد خطا f3: خرابی فن یخچال یا فریزر.
 • کد خطا f4: خرابی فن کمپرسور.
 • کد خطا f5: خرابی سنسور یخچال یا فریزر.
 • کد خطا f6: خرابی سنسور اواپراتور.
 • کد خطا f7: خرابی سنسور محیط.
 • کد خطا f8: مشکل وخرابی برد یاسیم رابط برد.
 • کد خطا E1:خرابی سنسور محیطی یخچال.
 • کد خطا E4:خرابی سنسور اوپراتور فریزر.
 • کد خطا E6:خرابی فن فریزر.
 • کد خطا E7:خرابی کمپرسور محصول بدون شارژ گاز.
 • کد خطا E9: خرابی هیترها(اوپراتور فریزر و یا آبریزر اوپراتور و یا سوختن ترموفیوز).
 • کد خطا E10:خرابی سنسور محیط بیرونی محصول.
 • کد خطا E11:خرابی سنسور فن کندانسور.

هزینه تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید در نمایندگی الکترواستیل در کرج

در صورتی که هر خللی در وسیله برقی شما ایجاد شد از ترس هزینه مشکل را به امان خود رها نکنید، می توانید با یکی از نمایندگی ها یا مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی الکترواستیل در کرج مانند مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید، مشکل خود را عنوان کنید و هزینه تعمیرات یخچال الکترواستیل خود را بپرسید. مطمئن باشید که در صورت مشکلی در عملکرد یخچال، سرویس و تعمیر یخچال الکترواستیل شما در صورت نیاز، بسیار ضروری بوده و برای جلوگیری از تعویض قطعه، تحمیل هزینه بیشتر به خودتان و سرایت کردن مشکل به سایر قطعات باید هر چه سریعتر مشکل خود را به وسیله تعمیرکار ماهر برطرف نموده و قبل از هر اقدامی می توانید هزینه حدودی را پرسیده و سپس اقدام به تعمیرات یخچال الکترواستیل خود نمایید.

هزینه ها بر اساس نرخ مصوب اتحادیه کرج و استان البرز تنظیم شده و هزینه قطعات بر اساس قیمت روز بازار تعیین می گردد.الکترواستیل

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo