تعمیرات مایکروفر، مایکروویو و سولاردم بهی

تعمیر ماکروفر، ماکروویو و سولاردام بهی

مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیرات مایکروفر بهی و همچنین مایکروویو و سولاردام در تهران. در امر تعمیر قطعات و وسایل که توسط تعمبرگاه های مجاز و نمایندگی ها صورت می گیرد، برند مهم نیست. زیرا روش کار دستگاه ها یکسان بوده و می توان فارغ از برند به تعمیرات دستگاه اقدام کرد. چیزی که مهم است و باید به آن دقت کنید، تخصص تعمیرکار و اعتبار مرکزی است که اقدام به تعمیر دستگاه بهی شما می کند.

یکی از رایج ترین وسایل در منازل ماکروفر یا ماکروویو می باشد که در صورت نیاز به تعمیر، می توانید از خدمات مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه بهره مند گردید. این مرکز با تعمیرکاران متخصص در 24 ساعت شبانه روز هفت روز هفته، قادر به پاسخگویی به تماس افراد برای اعزام سرویس کار متخصص تعمیرات مایکروویو بهی و همچنین مایکروفر و سولاردام می باشد.

خرابی مایکروفر و مایکروویو بهی و نیاز آنها به تعمیر

مایکروویو، مایکروفر بهی، از جمله وسایل مورد مصرف در آشپزخانه است که برای گرم کردن و بعضا پختن غذا به کار میرود. به دلیل مشغله زیاد مردم و نداشتن وقت در برخی اوقات برای پخت و پز با گاز، اقدام به گرم کردن غذاهای سرد و فریز شده در یخچال یا فریزر خود می نمایند اما مانند هر وسیله دیگری، خرابی این دستگاه ها اجتناب ناپذیر می باشد، که در صورت خرابی دستگاه و نیازش به تعمیرات، در روند زندگی آنها ممکن است مشکل ایجاد شده. و به دلیل عادت نداشتن برخی افراد به صرف وقت برای گرم کردن غذا با گاز، توصیه می شود برای تعمیرات مایکروفر و مایکروویو بهی با نمایندگی ها یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی تماس حاصل نمایید.

در صورت تماس با مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه، ما ظرف حداکثر دو ساعت تعمیرکاران خود را برای تعمیرات در منزل یا محل مربوطه اعزام می نماییم، سپس سرویس کاران ما اقدام به تعمیر سریع و تضمینی دستگاه behi شما در محل می نمایند. لازم به ذکر می باشد که بعضی از خرابی ها ممکن است در منزل قابل تعمیر نباشد و نیاز به انتقال دستگاه توسط تعمیرکار به کارگاه باشد.

از جمله رایج ترین مشکلاتی که در تعمیرات ماکروفر و ماکروویو بهی گزارش می شود، گرم نشدن غذا در دستگاه می باشد. اگر غذا در مایکروفر بهی شما گرم نمی شود، باید بدانید ممکن است قطعه ای به نام مگنترون در آن خراب شده باشد. سوختن دیود علت دیگری است که با رفع آن می توانید مشکل ماکروفر را حل کنید. اگر خازن دستگاه دچار سوختگی یا ایراد شده باشد، خود را به این صورت نشان می دهد. برای روشن شدن دستگاه و شروع عملیات برای گرم کردن غذا، باید درب به درستی بسته شده و قفل گردد، در غیر اینصورت دستگاه شروع به کار نکرده و غذا را گرم نمی کند. اگر تعمیرات مایکروفر، مایکروویو یا سولاردام بهی، شامل تعویض یا تعمیر خازن، دیود و مگنترون باشد، برای تعمیرات باید به تعمیرکاران تخصصی با تجهیزات خبر دهید، زیرا این کاری تخصصی بوده و خودتان هرگز نمی توانید آن را انجام دهید. در این زمینه می توانید با مرکز مجاز تعمیرگاه تماس حاصل نمایید. خدمات ما مربوط به سراسر استان تهران می باشد.

مشکلات رایج در تعمیرات مایکروفر، مایکروویو و سولاردام بهی

عیوب زیر از جمله رایج ترین عیوب ماکروفر های بهی می باشد:

 • خاموش شدن دستگاه به صورت ناگهانی

اگر هنگام کار به صورت ناگهانی مایکروفرتان خاموش شد، بهتر است قبل از اقدام به روشن کردن مجدد آن با نمایندگی ها یا تعمیرگاه های مایکروفر و مایکروویو بهی مانند مرکز مجاز تعمیرگاه تماس حاصل فرموده و مشکلتان را گزارش کنید و از آنها مشاوره بگیرید. ممکن است درب دستگاه مشکل داشته و قفل نگردد. اگر فن موتور کار نکند، قطعه ای به نام ترانسفورمر، دچار خرابی باشد و قطعاتی چون سوییچ و خازن که بسیار مهم هستند قدیمی شده باشند، این اشکال در دستگاه ایجاد می شود.

در تعمیرات ماکروفر بهی، نباید وسیله ی خطرناکی چون خازن را خودتان تعمیر یا تعویض کنید و برای این امر باید حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

 • نچرخیدن سینی فر ماکروفر و ماکروویو behi

روش کار مایکروفر به این صورت است که سینی درون آن روی ریل هایی می چرخد و با چرخش آن در معرض امواج قرار گرفته و گرم می شود. در چه صورت می توانید به این مشکل پی ببرید؟ در صورتی که غذای بیرون آمده در قسمت هایی بسیار داغ بوده و سوخته باشد و در قسمت هایی دیگر سرد باشد می توانید متوجه این امر شده و برای تعمیرات مایکروفر بهی تان اقدام نمایید. در صورتی که موتور دستگاه که باعث چرخش می شود خراب شود، یا اینکه سینی درست روی ریل قرار نگیرد، این اتفاق می افتد. اگر موتور دستگاه خراب شود امکان تعمیر وجود نداشته و باید آن را تعویض کرد. ممکن است مشکل مایکروفر بهی به خاطر خرابی سوئیچ کنترل دستگاه نیز باشد.

 • جرقه زدن مایکروفر بهی

این اتفاق برخلاف اینکه بسیار ترسناک است و ممکن است شما را در صورت مشاهده این مشکل و خطا بترساند، اما مشکل خیلی جدی نیست و به محفظه داخلی دستگاه و دیواره های آن و روش استفاده غلط شما از دستگاه بستگی دارد. باید سریع دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید و برای تعمیرات مایکروفر، مایکروویو و یا سولاردام بهی با نمایندگی ها یا مراکز تعمیرات لوازم خانگی مانند مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید.  علت این امر می تواند مواردی باشد که در ادامه ذکر می شود: اگر قفسه کابین دستگاه خراب شده باشد، و یا پوشش رنگ مخصوص این قفسه خراب شود باعث اتصالی و جرقه می شود. اگر قطعه ای به نام دیود بسوزد، و یا شما از ظروف نامناسب مثل ظروف فلزی در آن استفاده کنید، و یا قسمت هایی از ظرف تان طلایی بوده و براق باشد ممکن است جرقه هایی در دستگاه زده شود.

به هر حال در صورتی که روش استفاده شما نادرست است باید از ظروف مخصوص مایکروویو بهی خریداری کنید، و اگر دیواره آسیب دیده باشد، باید برای تعمیر آن به با مراکز تخصصی تعمیرات ماکروفر بهی مانند مجاز تعمیرگاه تماس حاصل نمایید.

 • خرابی درب و قفل درب دستگاه

در صورتی که درب مایکروفر بنا به هر دلیلی بسته نشود شما نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید. ماکروفر چهار عدد قفل دارد که اگر هر یک دچار مشکل باشد عملکرد دستگاه را مختل می کند. در اثر گذشت زمان، بستن غیر صحیح دستگاه، ممکن است دچار خرابی گردد که باید تعویض شود. برای تعمیرات قفل درب مایکروفر بهی بهتر است با مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید.

 • خارج شدن دود از دستگاه

اگر مشاهده این مشکل در دستگاه شدید باید به تمیز کردن داخل دستگاه اقدام کنید. و یا اینکه ممکن است شبکه بالایی دستگاه نیاز به تمیز شدن و یا تعمیر داشته باشد و یا دمای دستگاه بسیار زیاد شده و باعث دود کردن غذا شده است.

روش صحیح استفاده از مایکروفر بهی

بهتر است نکاتی ذکر شود که با رعایت آن به تعمیرات ماکروفر و ماکروویو بهی نیاز پیدا نکنید. برای اینکه دستگاه شما عمر بالایی داشته باشد نباید قوطی های کنسرو را درون آن قرار دهید تا داغ شود زیرا فلزی است و ممکن است باعث اتصالی دستگاه گردد. محتوا را درون ظرف مخصوص قرار دهید. اگر برق نوسان دارد، بهتر است از استفاده کردن دستگاه صرف نظر کنید.

عده ای دستگاه را گرم کرده و سپس محتویات را داخل آن می گذارند این کار اشتباه است، زیرا در صورتی که دستگاه خالی را روشن کنید، قطعات داخلی آن دچار آسیب می گردد. از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید. بعد از هر بار استفاده درون آن را تمیز کنید، عمر دستگاه زیاد شده و مصرف انرژی آن کاهش می یابد.

نکته ی ممنوعی که وجود دارد، داغ نکردن و جوش نیاوردن آب درون این دستگاه است، زیرا این دستگاه برای این منظور طراحی نشده است.

چه موقع با مراکز تعمیر ماکروفر و ماکروویو بهی تماس بگیریم؟

به طور کلی زمانی که اتفاقات زیر برای دستگاه شما رخ داد باید با نمایندگی ها یا تعمیرگاه ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی بهی مانند مجاز تعمیرگاه تماس حاصل نموده و تعمیرات مایکروفر بهی را با استفاده از کادر تخصصی تعمیرکاران این مجموعه انجام دهید.

 • زمانی که مایکروفر شما هنگام کار کردن جرقه می زند دچار ایراد فنی است.
 • همانطور که در بالا گفته شد اگر سینی دستگاه نمی چرخد، فن دستگاه کار نمی کند و مایکروفر بهی شما هنگام کار کردن داغ می کند باید با یک مرکز معتبر تعمیراتی مانند مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید.
 • اگر علی رغم تعویض فیوز، این قطعه بسیار می سوزد و شما مدام باید این قطعه را تعویض کنید برای عیب یابی و سرویس دستگاه باید با تعمیرگاه مجاز تماس حاصل فرمایید.
 • زمانی که دستگاه شما بدون قطع برق بی دلیل خاموش شد دچار نقص فنی می باشد.
 • اگر لامپ دستگاه سوخته یا کم نور شده باید آن را تعویض کنید.
 • اگر غذا درون دستگاه گرم نمی شود.
 • اگر دکمه های دستگاه عملکردی ندارند و کار نمی کنند.
 • اگر قفل درب مایکروفر، مایکروویو و یا سولاردام بهی شما مشکل دارد و بسته نمی شود. بهتر است مشاوره بگیرید.
 • در صورتی که برد دستگاه و موتور آن خراب باشد قبل از هرکاری و هر چیزی باید از تعمیرکار متخصص کمک گرفته و اقدام به تعویض این قطعات با قطعات اورجینال توسط نمایندگی های مجاز کنید.

هزینه تعمیرات و سرویس مایکروفر، مایکروویو و سولاردام بهی

شما می توانید در صورت مشاهده خطا های ذکر شده با مجاز تعمیرگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید. اگر بتوانید خودتان مشکل را حل کنید به شما راهنمایی های لازم صورت می گیرد. البته که مایکروفر دستگاهی است که تمام قسمت های آن حساس بوده و برای تعویض یا تعمیر قطعه کار چندانی از شما بر نمی آید مگر اینکه بخواهید برای تعمیر توسط تعمیرکار قیمت گرفته و در مورد عیب دستگاه اطلاعات حاصل فرمایید. برای اطلاع از هزینه سرویس و تعمیر دستگاه لازم به ذکر است، تمامی هزینه ها طبق نرخ مصوبه اتحادیه تعمیرکاران تهیه شده و در صورت تعمیر به شما فاکتور داده شده و می توانید از تخفیف های مجموعه نیز بهره مند گردید.

در صورتی که شما برای تعمیرکار و تعمیرات ماکروفر، ماکروویو و یا سولاردام بهی سفارش خود را ثبت کنید، کمتر از 2 ساعت بسته به مسافت تعمیرگاه تا منزل شما، کادر تعمیر  مجاز تعمیرگاه درب منزل شما حاضر شده و بدون دردسر حمل و نقل وسیله، داخل منزل و یا محل مورد نظر شما عمل تعمیرات صورت می گیرد.

در صورتی که بعد از تعمیرات، عیب دستگاه برگشت ، تا 1 سال فرصت دارید به مرکز مجاز تعمیرگاه اطلاع داده تا دوباره دستگاه را بدون دریافت هزینه برای شما تعمیر کنیم. دستگاه شما به مدت 1 سال پس از دریافت خدمات، تحت ضمانت نامه مجاز تعمیرگاه می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo