تعمیرات پکیج دیواری آریستون

تعمیر پکیج دیواری آریستون

پکیج دیواری آریستون و نیاز آن به سرویس و تعمیر

مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیرات پکیج دیواری آریستون در تهران. یکی از ضروری ترین وسایلی که در منازل ایرانیان جایگاه ویژه خود را دارد، پکیج دیواری است. با ظهور این دستگاه در منازل آبگرمکن و بخاری از منازل حذف شد. پکیج گرمایش و تهیه آب گرم مصرفی منازل را به عهده دارد. زمانی که نگهداری صحیح از پکیج صورت نگیرد، دچار خرابی می شود که در این صورت باید سریعا با تکنسین متخصص تعمیرات پکیج تماس بگیرید. یکی از مراکز معتبر تعمیر پکیج دیواری آریستون، مرکز تعمیراتی مجاز تعمیرگاه می باشد.

خدمات تعمیرات پکیج دیواری آریستون، به صورت تخصصی در 24 ساعت شبانه روز در هر هفت روز هفته ارائه می شود. هنگامی که اختلال در عملکرد پکیج و آب گرم و سیستم گرمایش منزل تان مواجه شدید با مرکز مجاز تعمیرگاه تماس حاصل فرمایید، ما تعمیرکاران خود را در اسرع وقت و حداکثر 2 ساعت به درب منزل یا محل مورد نظر شما اعزام خواهیم نمود.

ویژگی های خدمات تعمیرات پکیج آریستون مجاز تعمیرگاه

تعمیرات پکیج ariston در مجاز تعمیرگاه به این صورت است که، شما لازم نیست پکیج خود را حمل کرده و به تعمیرگاه ببرید یا هنگام اطلاع دادن مشکل خود به این مرکز، برای تعمیرات زمان بسیار طولانی طول بکشد تا به منزل شما بیایند و مشکل شما را حل کنند. اگر پکیج منزلی و یا محلی خراب شود و به تعمیرات پکیج دیواری آریستون نیاز پیدا کنید، هر چه سریعتر باید مشکل وسیله برطرف گردد. علت این امر این است که عملکرد نادرست پکیج زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر بعد از تعمیرات پکیج دیواری آریستون شما عیب مربوطه برگشت، شما تا 360 روز توسط مجاز تعمیرگاه ضمانت می شوید که به صورت رایگان، تعمیر همان عیب را دریافت کنید. عیب یابی توسط این مجموعه به وسیله ی دستگاه های عیب یاب به صورت دقیق انجام می گیرد.

هر زمان که شما راحت باشید پرسنل در محل حاضر شده و عیب را برطرف می کنند. از جمله کارهایی که می توانید از مجاز تعمیرگاه بخواهید، سرویس و تعمیر پکیج دیواری آریستون، تعویض قطعات پکیج با قطعات اورجینال می باشد. تعمیرات پکیج دیواری آریستون، به صورت تضمینی و تعویض قطعات با قطعات اورجینال و با کیفیت صورت می گیرد.

سرویس پکیج ariston باید به صورت دوره ای انجام گیرد. زیرا در صورتی که سرویس و شست و شوی قطعات صورت نگیرد، رسوب قطعات و لوله ها را پر کرده و باعث افت فشار پکیج شده و این امر سبب سرد و گرم شدن آب مصرفی می شود و همچنین اگر یک قطعه از کار بیفتد باعث می شود در کارکرد سایر قطعات نیز اختلال ایجاد کرده و وسیله را از کار بیاندازد.

تعمیرات پکیج دیواری آریستون اگر سریعا انجام نگیرد سبب می شود هزینه های بعدی برای تعویض قطعات بالا رود. این قضیه را باید مستاجرانی که تعمیرات پکیج دیواری شان را به تاخیر می اندازد مد نظر قرار دهند. هنگام تحویل منزل باید دقت کنید و تمام وسایل از جمله پکیج را بررسی کنید و از سلامت کلی آن مطلع گردید. بعد از اینکه مصرف را آغاز کردید باید بدانید هزینه های جزیی مثل سرویس و تعمیرات بر عهده مستاجر است. و نباید تعمیر را به تاخیر بیاندازید.

نشتی ها، چکاپ اتصالات و دودکش، و نصب آن در محل مناسب می تواند جز تلاش های شما در نگهداری از پکیج تان باشد.

مشکلات رایج در تعمیرات پکیج دیواری آریستون

در میان مشکلاتی که برای پکیج آریستون گزارش می شود، از جمله رایج ترین آنها که نیاز به تعمیر پکیج دیواری آریستون دارد، به شرح زیر می باشد. نزدیک به 70 درصد مشکلات را خود افراد با گرفتن مشاوره می توانند انجام دهند، اما مشکلات خاص مثل تعمیر و سرویس و شست و شوی پکیج با مواد شیمیایی باید توسط متخصص صورت گیرد و بدون عیب یابی نباید خودسرانه اقدام به تعویض قطعات نمایید.

 • هوا گرفتن رادیاتورها

زمانی که منبع انبساط موجود در پکیج دچار مشکل شود این اتفاق در رادیاتور صورت می گیرد برای حل این مشکل می بایست منبع را تعویض کرده و یا اقدام به جوشکاری آن نمایید.

 • گرم نشدن فضای خانه به وسیله رادیاتور

زمانی که شما در منزل احساس سرما می کنید، دمای پکیج را زیاد کرده و دوباره مشاهده می کنید تفاوتی در دما احساس نشد، این مشکل می تواند به دلیل رسوب گرفتن لوله های پکیج باشد. یا اینکه هنگام خرید دقت نکرده و پکیج را برای متراژ منزل تان انتخاب نکرده اید. اگر تعداد پره های رادیاتور یا سایز شوفاژ کوچک باشد نیز این مشکل به وجود می آید. وقتی لوله ها رسوب می گیرد، سرعت رفت و برگشت آب در لوله ها کاهش یافته و آب سرد و گرم می گردد، برای تعمیرات پکیج دیواری آریستون باید اقدام به رسوب زدایی کنید.

 • کوتاه بودن شعله های گرمایش پکیج ariston

در صورت این مشکل شاید قبل از هر چیز باید شیر گاز را چک کنید، اگر شیر گاز بسته یا کم نباشد، باید فشار گاز کلی ساختمان را بررسی کنید و از سایرین نیز پرس و جو نمایید.

 • نشت اتصالات آب دستگاه

زمانی که شلنگ و یا قطعات اتصال آب ورودی یا خروجی پکیج مشکل پیدا کند، باید آنها را چک کنید و رسوب زدایی کنید. دستگاه سختی گیر اگر بشکند، این مشکل را سبب می شود.

 • کاهش فشار آب

این مشکل نیز به رسوب لوله ها بر می گردد. برای اینکه لوله ها و قطعات پکیج رسوب نگیرد باید به شست و شوی منظم دقت داشته باشید یا اینکه از یک دستگاه تصفیه بر سر راه آب دستگاه استفاده کنید. و سریعا باید برای تعمیرات پکیج آریستون با متخصصین مربوطه از نمایندگی ها یا تعمیرگاه های معتبر در زمینه تعمیر لوازم خانگی آریستون مانند مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید.

 • سر و صداهای غیر معمول

شیر برقی پکیج را تنظیم کنید تا این صدا ها تمام شود. زمانی که سیستم گرمایش یا رادیاتور هوا بگیرد این مشکل بروز می یابد. اگر پمپ آب خراب شود صدا ایجاد می شود. خرابی سنسورهای حرارتی، و مبدل ها نیز باعث این مشکل شده و باید برای تعمیرات پکیج آریستون خود باید اقدام کنید.

 • زنگ خوردگی و مشکلات دودکش فلزی

دودکش و چک کردن آن قبل از مصرف یا در طول کار پکیج بسیار مهم است. اگر این بخش از دستگاه پوسیده شده و یا زنگ بزند باید به درست کردن اتصالات دودکش دقت نمایید. اگر سرد شدن بخارات آب آشپزخانه و عدم خروج کامل دود ناشی از سوختن پکیج را مشاهده کردید بدانید که این عوامل است که سبب زنگ خوردگی دودکش دستگاه شده است. برای تعمیر پکیج دیواری آریستون بهتر است لوله دودکش را از لحاظ قطر و طول مناسب و استاندارد آن مورد بررسی قرار دهید. و دستمال کاغذی کوچکی را آتش زده و در مسیر هواکش دود کش قرار دهید و اگر دود به سمت بالا کشیده شد بدانید که در مسیر دودکش چیزی قرار ندارد اما اگر غیر از این ثابت شد بدانید مسیر دودکش مسدود می باشد. و باید آن را برطرف کنید.

 • خاموش و روشن شدن پکیج ariston

اگر دستگاه شما به صورت مکرر خاموش میشود و وقتی شما آن را روشن می کنید دوباره خاموش می شود، بدانید که شیر برقی دستگاه را باید چک کنید. و این قطعه هوای لازم برای احتراق مشعل را فراهم می آورد و باید آن را مورد بررسی توسط متخصص قرار دهید. زمانی که مبدل دچار رسوب شود گاهی شعله را بالا برده و گاهی باعث روشن خاموش شدن دستگاه می شود.

روش صحیح استفاده از پکیج دیواری آریستون

 • برای اینکه به تعمیر پکیج آریستون خود احتیاج پیدا نکنید، باید به درستی از آن استفاده کنید و در فواصل زمانی منظم آن را سرویس کنید. مورد های دیگر که باید رعایت کنید چک کردن محل نصب پکیج است. باید بدانید هنگام نصب نباید آن را بالای وسایل گرما زا مثل اجاق گاز یا سماور قرار دهید.
 • برای اینکه دستگاه در اثر نوسان ولتاژ برق آسیب نبیند، بهتر است بر سر راه آن یک محافظ قوی قرار دهید تا سیستم هوشمند آن نسوزد. برای لوله های آب نیز همانطور که در بخش های قبل گفته شد بهتر است از یک دستگاه تصفیه آب استفاده کنید تا املاح آب درون لوله ها قطعات رسوب نکند.
 • دمای آب را نباید هرگز بالاتر از مقدار خاصی بگذارید. دمای پکیج برای رادیاتورها و آب درون لوله ها هرگز نباید بالاتر از 60 درجه سانتی گراد باشد.
 • فشار پکیج را کمتر از عدد یک تنظیم نکنید.
 • هر گونه صدای نامتعارف در پکیج به گوشتان رسید را باید جدی بگیرید و برای تعمیرات پکیج آریستون خود با مجاز تعمیرگاه تماس بگیرید.
 • پکیج را باید در مکانی نصب کنید که اطراف آن خلوت بوده و در کابینت حداقل ده سانت از اطراف فضای باز داشته باشد.

روش های سرویس و تعمیر پکیج دیواری آریستون

 • اگر تعمیرکار به منزل شما رجوع کرده و تنها به تعویض یا چک کردن قطعات خاصی از پکیج آریستون شما پرداخت باید بدانید که او کارش را درست انجام نداده سرویس پکیج به صورت کامل به این معناست که تمام قطعات پکیج باز شده و بررسی می گردد، سپس سر جای خود نصب می گردد. و همه قطعات باید شست و شوی کامل شود.
 • برای شست و شوی لوله ها اسید را به وسیله ی یک پمپ درون مخزن که به دیوار متصل است پمپاژ کرده و با شلنگ دیگر از درون مخزن بیرون می ریزند، و رسوب ها که خارج شد با آب شست و شو داده و سپس کاور پکیج وصل می شود.
 • در مورد دیگر مخزن یا مبدل را جدا کرده و با ماده ی دیسکلر آن را شسته و یا اگر رسوب ها جدا نشد روی شعله گرفته و با ضرباتی به مخزن آن ها را کنده و بیرون ریخته با آب شسته و در سر جای خود نصب می کنند.
 • این ماده شیمیایی را نباید بدون ماسک و دستکش استفاده کرد زیرا به ریه آسیب می رساند. پس برای تعمیرات پکیج دیواری آریستون و شست و شوی آن بهتر است از متخصصین این امر از نمایندگی ها یا مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی مانند مجاز تعمیرگاه کمک بگیرید.

هزینه سرویس و تعمیر پکیج دیواری آریستون

هزینه سرویس و تعمیرات پکیج دیواری آریستون طبق دستمزد تعمیرکار، اگر قطعه ای تعویض گردد، با قیمت روز بازار قطعه به اضافه هزینه ی دستگاهی که برای عیب یابی یا وسیله و تجهیزاتی که در کنار تعمیر مورد استفاده قرار می گیرد، تعیین می شود و جمع این موارد به این معنا نیست که هزینه تعمیرات پکیج دیواری بسیار بالاست. بلکه تمام این موارد بر حسب لیست اتحادیه تعمیرات منصوب شده و به واحد های تعمیرات ابلاغ می گردد. و بسیاری از مشکلات پکیج با تماس با مرکز و دادن مشاوره های تعمیرکاران متخصص از راه دور برطرف می گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo